
Led Panel Light - High Luminosity, 12x12 Inches, Excellent Finishing, Longevity, Contemporary Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, LED |
| Dimensions | Diameter: 20cm |
| Wattage | 10-20W |
| Voltage | 220V |
| Color Temperature | 6500K |
| Luminous Flux | 1000-1500lm |
| Lifespan | 25000 hrs |
| Features | High luminosity, Excellent finishing, Longevity, Energy saving, Easy installation, Durable design, Modern look |
| Product Type | Led Panel Light |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
High luminosity
Excellent finishing
Longevity
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shah Trading Corporation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Shah Trading Corporation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
1956
GST NO
19AAKFS4158D1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AAKFS4158D1Z0
Kolkata, West Bengal
Director
Mr. Rajrana Gangopadhyay
Address
54, Ezra Street, Kolkata, West Bengal, 700001, India
led panel light in Kolkata
Report incorrect details








































