
Led Panel Light By Manas Project Lighting
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Panel Light |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Light color | Warm white |
| Input voltage | AC 100-240V |
| Size | 105mm |
| Warranty | 2 years |
| Power | 8W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Easy installation, Durable, Uniform light, Brightness adjustable |
Product Overview
Key Features
Wattage: 8w
Colours available: 3000k, 4000k, 6000k
Lumen: 880
Outer size: Square - 105mm x 105mm, Round - 105mm
Cutout size: Square - 85mm x 85mm, Round - 85mm
Standard packing: 30 pcs.
Unit Price: Rs.385.00 (including GST)
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Manas Project Lighting has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Manas Project Lighting at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Subhash Sharma
Address
C-455/A, Gali No.20, Bhajanpura, Delhi, Delhi, 110053, India
led panel light in Delhi
Report incorrect details

































