
Led Panel Light - 12w Slim Design, Cool White Color | 90% Energy Saver, 1620 Lumens Output, Eco-friendly Low Carbon
Price: 435 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 12W |
| Lumen | 1620lm |
| Wattage | 135lm/W |
| Life | >50,000hrs |
| Efficiency | >90% |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Features | Energy saving, Long lasting, Bright light, Easy install, Slim design, Eco-friendly, Cost effective |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Paypal, Western Union, Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 3 Per Day |
| Delivery Time | 3 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | 19x5x22cm |
| Main Export Market(s) | Africa, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | ISO9001,CE Certified. |
Product Overview
Key Features
Specifications:
Slim LED Panel Light 12W,
Cool White,
ENERGY Saver 90%,
Output Lumen 1620lm,
135lm per watt,
Driver Efficiency >50,000hrs,
Low carbon green
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Real Shine Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Real Shine Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Establishment
2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Roorkee, Uttarakhand
Marketing Manager
Mr. Rajnish Giri
Address
364,New Adarsh Nagar. Roorkee, Uttarakhand, 247667, India
Report incorrect details


























