
Led Panel Light 10w By Jsk Electronics & Media Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Panel Light |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Light color | Daylight |
| Input voltage | AC 220V |
| Size | 10W |
| Warranty | 2 years |
| Power | 10W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Easy installation, Durable, Bright, Uniform lighting |
Product Overview
Key Features
Quality- Indian Made
Wattage - 10W
Frequency - 50Hz
Lumens - 1000
Life Span - 50000 hrs
Lamp Current - 450mA
CCT - 6000-6500K
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JSK Electronics & Media Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from JSK Electronics & Media Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
2
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
Partner
Mr. Yamik Parikh
Address
2, Dwarkeshdham Society, Behind Baroda Public School, Waghodia Road, Vadodara, Gujarat, 390025, India
led panel light in Vadodara
Report incorrect details




































