
Led Panel Light 100w
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 85-265V |
| Size | 100W |
| Warranty | 1 Year |
| Power | 100W |
| Features | High brightness, Energy efficient, Long lifespan, Durable, Water resistant, Easy installation, Wide beam angle |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Others, Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jagriti Electrical has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Jagriti Electrical at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Shitiz Gupta
Address
Plot No. 1992/04, Katra Lachhu Singh, Bhagirath Palace, Near Shish Ganj Gurudwara, Delhi, Delhi, 110006, India
led panel light in Delhi
Report incorrect details









































