
Led Panel Ceiling Light
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100 Units
In Stock
Product Specifications
| Application | Indoor Lighting |
| Base | Recessed |
| Beam | 120A |
| Color | White |
| Color Temperature | 3000K - 6000K |
| Control Type | Switch Control |
| Current Rating | 0.5A |
| Dimension (L*W*H) | 150x150x75mm |
| Efficiency (%) | 90% |
| Housing | Aluminum |
| Humidity % | 10% - 90% |
| Input Voltage | 220V |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Power | 15W |
| LED Type | SMD |
| Life Span | 50000 hours |
| Light Color | Cool White/Warm White |
| Material | Plastic & Metal |
| Operating Temperature | -10A C to 50A C |
| Power Factor | 0.95 |
| Power Supply | AC |
| Product Type | LED Panel Ceiling Light |
| Response Time | Instant |
| Shape | Round |
| Size | 6 inches |
| Weight | 200 grams |
| Working Temperature | -10A C to 50A C |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AGQPM1565N1ZS
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AGQPM1565N1ZS
Sonipat, Haryana
Proprietor
Mr Bharat Mehta
Address
Janti Road, Radhe-2 Dharmkanta, Neelkanth Impex, Kundli Industrial Area, Kundli, Sonipat, Haryana, 131028, India
ceiling panels in Sonipat
Report incorrect details











































