






Led Ot Lights - 125000 Lux Spot Illumination, 3200-5200k Color Temp, Manual Focus, 50,000+ Hour Led Life
Price: 29000.00 INR
(29000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Height | Ceiling Mount Adjustable Height |
| General Use | Other, Medical Hospital Equipment |
| Dimension (L*W*H) | Customizable, Standard 1100mm x 800mm x 400mm |
| Regional Style | Other, Indian Standard |
| Specific Usage | Operation Theatre Illumination |
| Design | Other, Modular Ceiling Mounted Double Dome |
| Furniture Type | Other |
| Material | Other, Aluminum Alloy and Polycarbonate |
| Metals Type | Other, Stainless Steel |
| Folded | No |
| Function | Other, Operating Theatre Lighting |
| Size | Dome Diameter: 600mm (Main Dome), 400mm (Satellite Dome) |
| Weight | Approx. 22 kg |
| Feature | Other, Shadowless, Adjustable Intensity, Sterilizable Handles |
| FOB Port | AMBALA CANTT |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Paypal, Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 10 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Main Export Market(s) | Australia, Central America, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | CE,FDA,ISO 9001:2019 |
| Stock Quantity | 55 |
| Price | 29000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 10 Piece/Pieces |
| Brand Name | AjantaExports |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Spot illumination-100-150mm.
Dept illumination10-15 cm
Color temp.3200-5200 k
FocusingManual
Led average life>50000 hrs.
Power supply220/50hz AC.
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1964
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06DCHPK3570D1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06DCHPK3570D1ZS
Ambala Cantt, Haryana
Proprietor
Mr Vinay Kumar Trehan
Members since
16 Years
Address
Building No.-4353, Science Market, Near Geeta Gopal Temple, Ambala Cantt, Haryana, 133001, India
led ot light in Ambala Cantt
Report incorrect details






























