
Led Highbay Light - Aluminum, Ã410*h390mm, White | Durable, Easy Installation, Energy Efficient, High Lumen Output, Long Lifespan, Low Maintenance, Wide Beam Angle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED High Bay Light |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Industrial |
| Light color | White |
| Input voltage | AC95-240V |
| Size | Ø410*H390mm |
| Warranty | 2YR |
| Power | 10W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Durable, Low maintenance, High lumen output, Wide beam angle, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Power: 10W
Size: I 410*H390mm
Voltage: AC95-240V
Color Temperature: 6000-6500K
COLOUR-WHITE
WARRANTY-2YR
Clients can avail this 30 Watt LED Flood Light Slim at industry leading prices from us.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MILLENNIUM ONLINE (INDIA) LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from MILLENNIUM ONLINE (INDIA) LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2000
GST NO
07AADCM1338B1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AADCM1338B1Z0
Delhi, Delhi
Name
Ms. Jayshree Gupta
Address
487/40, 3rd floor, gopal tower, near metro station, peeragarhi, Delhi, Delhi, 110087, India
led high bay light in Delhi
Report incorrect details










































