
Led High Bay Lights - Aluminum, Diameter 400mm, Color Temperature 6500k, 100-200w, 15000-30000lm | Energy Efficient, Durable Design, Low Maintenance, Ip65 Rating, 3-year Warranty
Price Trend: 70.00 - 500.00 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Wattage | 100-200W |
| Dimensions | Diameter 400mm |
| Color Temperature | 6500K |
| Lumens | 15000-30000lm |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 3 years |
| Features | High brightness, Energy efficient, Long lifespan, Easy install, Durable design, Low maintenance, Cost effective |
| Supply Ability | 10000 Per Month |
| Delivery Time | 10-15 Days |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Palghar, Maharashtra
Prorprietor
Mr. Devendra Dawane
Address
Palghar, Maharashtra Palghar, Maharashtra, 401504, India
led high bay light in Palghar
Report incorrect details








































