
Led High Bay - Aluminum 12 Inches , 100w 10,000 Lumens In Matte Black | Ip65 Rated, 120v Performance Solution
Price: 2100.00 INR / Plant
(2100.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
2
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | Diameter 300mm |
| Wattage | 150W |
| Lumens | 18000lm |
| Color Temperature | 5000K |
| Input Voltage | 100-277V |
| IP Rating | IP65 |
| Features | High lumen output, Energy efficient, Long lifespan, Easy installation, Durable design, Low maintenance, Cost effective |
| FOB Port | Mumbai |
| Supply Ability | 1000 Per Day |
| Delivery Time | 24 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Export Market(s) | Australia, South America, Western Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia, Eastern Europe, North America |
| Main Domestic Market | All India |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | V-TAC |
| Moq | 2 |
| Price | 2100.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 10 |
| Mop | 2 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 2 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Minimum Ordered Packs | 2 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
40
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAOFV4266F1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAOFV4266F1ZR
Mumbai, Maharashtra
Sales Marketing Head
Mr Edward Farnandes
Address
Ashoka Shopping Centre, 83/84, 2nd F, Lokmanya Tilak Rd, Mumbai, Maharashtra, 400001, India
led bay light in Mumbai
Report incorrect details




































