
Led Headlamps - High Quality Virgin Glass, Versatile & Durable Design For Enhanced Visibility
Price: 1950.00 INR / Piece
(1950.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
2
In Stock
Product Specifications
| Material | Virgin Glass |
| Dimensions | Various |
| Voltage | 12V |
| Wattage | 55W |
| Color Temperature | 6000K |
| Beam Pattern | Halogen |
| IP Rating | IP67 |
| Features | High Brightness, Clear Visibility, Durable, Customizable, Energy Efficient, Long Lifespan, Easy Installation |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Mop | 2 |
| Price | 1950.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 2 Piece/Pieces |
| Moq | 2 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 2 |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, D.R.S. AUTO INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Auto Lighting System in bulk from D.R.S. AUTO INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
PROPRIETOR
Mr. Deepak Goyal
Address
Plot No. A-255, DSIDC INDL. COMPLEX, NARELA. Delhi, Delhi, 110088, India
led headlamp in Delhi
Report incorrect details



































