
Led Headlamp
Price: 450 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
110 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic,rubber |
| Dimensions | 10x7x5cm |
| Weight | 200g |
| Battery | 3xAA |
| Lumens | 100lm |
| Bulb type | LED |
| Water resistance | IPX4 |
| Features | Bright light, Adjustable tilt, Durable strap, High/low settings, Comfortable fit, Long lasting, Easy to use |
| Product Type | LED Headlamp |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Andhra Pradesh |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HARSHA AGENCIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from HARSHA AGENCIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Distributor, Supplier
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhimavaram, Andhra Pradesh
Proprietor
Mr. Gopi Balaji
Address
DR.NO 8-1-32/4, ATM BULDING, OPP: ST Marys High School, Bhimavaram, Andhra Pradesh, 534201, India
led headlamp in Bhimavaram
Report incorrect details







































