
Led Hanging
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | LED Light |
| Dominant Color | Silver |
| Material | Metal, LED |
| Dimensions | 1000x50mm |
| Power Consumption | 5-10W |
| Light Output | 500-1000lm |
| Color Temperature | 2700-6500K |
| Usage | Indoor lighting, residential, commercial |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Stylish design, Easy install, Bright light, Durable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PASOLITE ELECTRICAL PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from PASOLITE ELECTRICAL PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2003
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29ABCFP5990K1ZJ
Certification
ISO 9001:2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29ABCFP5990K1ZJ
Bengaluru, Karnataka
Marketing Manager
Mr. Naveen
Address
No. 7, Kilari Road, 14th Cross, Bengaluru, Karnataka, 560053, India
led hanging light in Bengaluru
Report incorrect details









































