
Led Geometric Iron Sculpture
Price: 7430.00 INR / Piece
(7430.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Feature | Other, Integrated LED Lighting, Artistic Geometric Design |
| Weather Resistance | Other, Indoor Use Only |
| Usage & Applications | Home Decor, Office, Lobby Art, Gallery Display |
| Finish Type | Matte |
| Theme | Other, Abstract Geometry |
| Power Source | Electric (Plug-in) |
| Finishing | Other , Matte Paint Coated |
| Features | Energy Efficient, Eye-Catching Accent, Durable Build |
| Metals Type | Other, Wrought Iron |
| Width | 25 cm |
| Lighting Type | Integrated LED Strip |
| Style | Other, Modern Minimalist |
| Height | 45 cm |
| Technique | Other, Welded and Handcrafted |
| Color | Matte Black with Warm White LED |
| Material | Other, High-Quality Iron |
| Weight | 2.8 kg |
| Product Type | Other, LED Iron Art Sculpture |
| Control Type | Bluetooth.Other, In-line On/Off Switch |
| Length | 35 cm |
| Regional Style | European |
| Size | Standard (45x35x25 cm) |
| Shape | Geometric Abstract |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | ARDAS INTERIOR |
| Product Unit | 10 Piece/Pieces |
| Mop | 10 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 10 |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Color | Matte Black with Warm White LED |
| Price | 7430.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 50 |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
45
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07EGKPK5186H1ZY
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07EGKPK5186H1ZY
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Sahil Khanna
Members since
1 Years
Address
B No. B-115, Second Floor, Mansarover Garden, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details


































