
Led Garden Lights - Metal & Plastic, 10x5x3 Inches, 3000k Color Temperature, Ip65 Rating | Bright Light, Energy Efficient, Easy Installation, Durable Design, Low Infrared
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Sree Arihant Electricals
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, Plastic |
| Dimensions | 10x5x3 inches |
| Wattage | 10W |
| Lumens | 800lm |
| Voltage | 12V |
| IP rating | IP65 |
| Color Temperature | 3000K |
| Features | Bright light, Energy efficient, Easy installation, Durable design, Cost effective, Low infrared |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | As per buyer requirment Per Month |
| Delivery Time | depend on product Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | CARTON BOX |
| Main Domestic Market | Andhra Pradesh |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
4
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
37ABVPV8771F1ZM
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 37ABVPV8771F1ZM
Vijayawada, Andhra Pradesh
Proprietor
Mr. Vikas Kumar
Address
Shop No. 39/1/25-3, 3, Mahatma Gandhi Rd, Vijayawada, Andhra Pradesh, 520010, India
led garden light in Vijayawada
Report incorrect details
































