
Led Garden Light By Singh Apple Notebook Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Bulb |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | 220V |
| Size | 7W |
| Warranty | 2 years |
| Power | 7W |
| Features | High efficiency, Power saving, Long life, Eco friendly |
Product Overview
Key Features
By keeping record of the market developments, we are able to offer quality grade LED Garden Light. The offered light is manufactured at our vendors modern production unit using quality approved components with the aid of latest techniques under the supervision of experts. Tremendously installed in garden, parks, etc for excellent illumination, this light is available in various designs and shapes. Moreover, the provided LED Garden Light can be purchased from us at the most negotiable rates.
Features:
- High efficiency
- Power saving
- Intricate designs
- Enhanced service life
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SINGH APPLE NOTEBOOK PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from SINGH APPLE NOTEBOOK PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2013
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Project Manager
Mr. Gulab Pathak
Address
Shop No-10, 11 & 12, Om Vihar Phase-1, Uttam Nagar West, Near Metro Pillar No-702, New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details









































