
Led Footlight - Premium Quality Material, High Performance Design | Sturdy Built With Contemporary Technology
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 86x86mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 5W |
| LED type | SMD |
| Color temperature | 6500K |
| Lifespan | 50000h |
| Features | Energy efficient, Long lasting, Easy install, Durable design, Bright light |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CLASSIC TRADING COMPANY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from CLASSIC TRADING COMPANY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AXJPP8323K1ZX
Payment Mode
Cash Advance (CA)
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AXJPP8323K1ZX
Mumbai, Maharashtra
Partner
Mr. Shailesh Patel
Address
318, Daruwala Bldg., Dr C H Street, Opp Dollars Church, Marine Lines, Mumbai, Maharashtra, 400002, India
Report incorrect details















