
Led Focus Lights By Platinum Lite
Price: 5250.00 INR / Piece
(5250.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 10x10x5cm |
| Wattage | 10W |
| LED type | SMD |
| Color temp | 6500K |
| Beam angle | 60 |
| Ingress protection | IP65 |
| Features | High efficiency, Low consumption, Long lifespan, Easy install, Durable design, Bright light, Wide range |
| Color | Cool Daylight, Warm White |
| Rated Power | 1000W |
| Voltage | 1000W Watt (w) |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Color | Cool Daylight, Warm White |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Price | 5250.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PLATINUM LITE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from PLATINUM LITE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
3
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AMRPJ8293K1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AMRPJ8293K1ZS
Hyderabad, Telangana
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Hitesh Jain
Address
#5-1-452 To 455, Opp Hanuman Temple, Jam Bagh Main Road, Hyderabad, Telangana, 500095, India
led focus light in Hyderabad
Report incorrect details
































