
Led Focus Lights (2050)
Price: 600 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 100mm x 100mm x 50mm |
| Wattage | 10W |
| Voltage | 12V |
| LED type | SMD |
| Color temperature | 6000K |
| IP rating | IP65 |
| Features | Energy efficient, Durable, Long life, Easy installation, Versatile use |
Product Overview
Key Features
Features:
* Low maintenance
* Attractive look
* Stability
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Luxon Lights has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Outdoor Lighting in bulk from Luxon Lights at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
Certification
IS0 9001:2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Partner
Mr. Rohit
Address
No : 155, G. N Street, Parrys, Chennai, Tamil Nadu, 600001, India
led focus light in Chennai
Report incorrect details




































