
Led Focus Light 25w
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 25W |
| Material | Aluminum |
| LED type | SMD |
| Dimensions | 15x15x10cm |
| Weight | 1kg |
| Color temperature | 6500K |
| Ingress protection | IP65 |
| Features | Bright light, Energy saving, Long lifespan, Durable, Easy install |
Product Overview
Key Features
Features:
* Durable Quality
* Low Power Consumption
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Natco Industrial Instrumentation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Natco Industrial Instrumentation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2008
GST NO
07AIJPP3417D1ZF
Certification
ISO 9001 : 2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AIJPP3417D1ZF
New Delhi, Delhi
Name
Mr. Jp Pandey
Address
D-2/16, Phase-2, Mayapuri Industrial Area, New Delhi, Delhi, 110064, India
Report incorrect details








































