
Led Flood Lights
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Ready Solar & Led Pvt. Ltd
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 10x10x5 inches |
| Wattage | 50W |
| Lumens | 5000lm |
| IP Rating | IP65 |
| Voltage | 120V |
| Weight | 2kg |
| Features | Bright light, Easy install, Long lasting, Energy saving, Durable design |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, READY LED LIGHTING PVT LTD has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from READY LED LIGHTING PVT LTD at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Business Head
Mr Shyam
Address
No:PK-18, Phase V, 2nd Floor, Guindy Industrial Estate, Ekkattuthangal, Chennai, Tamil Nadu, 600032, India
portable led light in Chennai
Report incorrect details


























