
Led Flood Lights - Corrosion-resistant, Eco-friendly, Durable Design | Energy Efficient With Long Service Life
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Floodlight |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor lighting |
| Light color | White |
| Input voltage | 12V |
| Size | 100W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 100W |
| Features | Corrosion resistant, Eco-friendly, Durable, Energy efficient, Long lifespan, High brightness, Wide beam angle, Easy installation, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
Features:
a cResistant to corrosion
a cEco-friendly
a cDurable
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAI BABA GREEN ENERGY PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from SAI BABA GREEN ENERGY PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
C.E.O.
Mr. Vijay Sanjyt Itk
Address
No. 60, 1st Floor, MKN Road, Guindy, Chennai, Tamil Nadu, 600032, India
Report incorrect details
























