
Led Flood Light - Square Shape, Black & White Finish | New, Durable, Very Good Quality
Price: 5500.00 INR / Piece
(5500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 85-265V |
| Size | 50W |
| Warranty | 2 years |
| Power | 50W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Durable, Weatherproof, High brightness, Wide beam angle, Easy installation |
| Payment Terms | Cheque, Cash Advance (CA), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash on Delivery (COD) |
| Supply Ability | 100 Per Week |
| Delivery Time | 3 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 11 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Brand Name | Reliable Industrial Solution |
| Stock Quantity | 60 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Price | 5500.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Quality : Very Good
Power Source : Electric
Type : Led Flood Light
Color : Black & White
Shape : Square
Finishing : Perfect
Attribute : Durable
Country of Origin : India
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Reliable Industrial Solution has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Flood Light in bulk from Reliable Industrial Solution at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
7
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ASDPT7709E1ZI
Payment Mode
Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ASDPT7709E1ZI
Murbad, Maharashtra
Manager
Mr. Omkar Vishe
Address
House No.2122, Floor- , Shashrinagar, Tal Post Murbad, Thane, Murbad, Maharashtra, 421401, India
Report incorrect details




















