
Led Flood Light - Premium Quality Raw Materials, High Performance, Robust Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 85-265V |
| Size | 100W |
| Warranty | 2 Years |
| Power | 100W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Durable, Easy installation, High brightness, Wide beam angle, Waterproof, Weatherproof |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ascentech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Outdoor Lighting in bulk from ascentech at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier




























