
Led Flood Light By Balaji Entertprises
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor lighting |
| Light color | Warm white |
| Input voltage | 12V |
| Size | 100W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 100W |
| Features | Energy efficient, Long life, Durable, High brightness, Easy installation, Low maintenance, Wide beam angle |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Balaji Entertprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Outdoor Lighting in bulk from Balaji Entertprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Nashik, Maharashtra
Proprietor
Mr. Yash Ozarkar
Address
Plot No-606, Gadgil Lane, Raviwar Peth, Nashik, Maharashtra, 422001, India
Report incorrect details



























