
Led Flood Light By Energy Management System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor lighting |
| Light color | White |
| Input voltage | 12V |
| Size | 10W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 10W |
| Features | High brightness, Energy efficient, Long lifespan, Durable, Easy to install, Weatherproof, Wide beam angle, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Energy Management System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from Energy Management System at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Director- Sales & Technology
Mr. Bhunesh Bhagut
Address
Plot No. 215, Astha Avenue , Naroda G.I.D.C. Phase -1 , Near Bsnl Exchange, Ahmedabad, Gujarat, 380025, India
Report incorrect details






























