
Led Flexible Strip Light - High Durability, Long Lifespan | Ideal For Versatile Lighting Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Strip Light |
| Color | White |
| Material | PVC |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Light color | Warm white |
| Input voltage | 12V DC |
| Size | 10mm |
| Warranty | 1 year |
| Power | 5W |
| Features | Flexible, Durable, Long life, Easy install, Energy efficient, Low power consumption, Customizable, Versatile, Brightness adjustable, Waterproof |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NOBLE ELECTRICALS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from NOBLE ELECTRICALS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAAFN4054B1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAAFN4054B1ZT
Delhi, Delhi
Director
Mr. Ankit Bajaj
Address
No. 1725-D, Ram Gali, Bhagirath Palace, Chandni Chowk, Near Red Fort, Delhi, Delhi, 110006, India
flexible led light in Delhi
Report incorrect details



































