
Led Flat Panel Light 20w
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED panel |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Light color | White |
| Input voltage | AC100-265V |
| Size | 225mm |
| Power | 20W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Easy installation, Uniform lighting, High brightness, Durable, Slim design, Wide application |
Product Overview
Key Features
Specifications:
Power: 20W
Square
Housing : Alu
Backboard: Iron
Dia: 225 mm
Cut hole: 210*210 mm
Alu PCB Board
LED Source: High bright SMD2835
LED Qty: 100pcs
CRI 80
Luminous Flux:1600-1700 lumen
Isolation driver AC100-265V
CCT: 3000-3500K / 4000-4500K / 6500-7000K
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, FANGO LED ELECTRONICS LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from FANGO LED ELECTRONICS LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2014
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Zhongshan, Guangdong
Sales Manager
Ms. Idy Jo
Address
No. 316 Jucheng Road, Xiaolan Town, Zhongshan, Guangdong, 528415, China
led panel light in Zhongshan
Report incorrect details










































