
Led Examination Light - Metal & Plastic, 150x50x100 Cm, 6000k Color Temperature | Bright Light, Durable Design, Flexible Arm, Energy Efficient
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Oriens Surgical
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, Plastic |
| Dimensions | 150x50x100 cm |
| Weight | 5 kg |
| Power | 20W |
| LED | 5000K |
| Lifespan | 50000hrs |
| Color Temperature | 6000K |
| Features | Bright light, Flexible arm, Mobile base, Energy efficient, Long lifespan, Easy to use, Durable design |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Export Market(s) | Australia, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia, North America |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
5
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Nitin Hira
Address
Shop No. 14 A/Ag - 1 Dda Market, Vikaspuri New Delhi, Delhi, 110018, India
Report incorrect details



























