
Led Emergency Lights
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
New Light
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum, LED |
| Dimensions | 150mm dia |
| Power | 10W |
| Lumens | 800lm |
| Voltage | 220V |
| Battery | LiFePO4 |
| Color temperature | 6500K |
| Features | Bright Illumination, Long Lifespan, Energy Efficient, Easy Installation, Durable Design, Reliable Backup |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Corrugated Boxes. |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, Eastern Europe, Western Europe, Central America, Middle East, South America, Asia |
| Certifications | ISO 9001:2008 certified |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Establishment
1997
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAJPS7739K2ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAJPS7739K2ZW
Delhi, Delhi
Director
Mr. Anurag Saxena
Address
A-19, Jhilmil Industrial Area, Delhi, Delhi, 110095, India
led emergency lights in Delhi
Report incorrect details

































