
Led Bulbs
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Kgmc
In Stock
Product Specifications
| Product Type | LED Bulb |
| Dominant Color | Silver |
| Wattage | 5-10W |
| Lumens | 470-800lm |
| Base Type | E27 |
| Lifespan | 25000 hrs |
| Material | Aluminum, Plastic |
| Voltage | 220-240V |
| Usage | Indoor lighting for homes, hotels, and restaurants. |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Bright light, Easy install, Durable design |
Company Details
KRISHAN GARV MAYUR & CO., Established in 2000 at New Delhi in Delhi, is a leading Distributor,Supplier,Trading Company of Bulbs & Tubelight in India. KRISHAN GARV MAYUR & CO. is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading LED Bulbs, KRISHAN GARV MAYUR & CO. has made a reputed name for itself in the market with high-quality LED Bulbs, LED Tube Light, LED Tube Lights, etc.
Focusing on a customer-centric approach, KRISHAN GARV MAYUR & CO. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from KRISHAN GARV MAYUR & CO. at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, KRISHAN GARV MAYUR & CO. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from KRISHAN GARV MAYUR & CO. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Krishan Yadav
Address
No-6, Vikram Market, Near Fun"N"Food Village, Opp Yes Bank, Kapashera, New Delhi, Delhi, 110037, India
Report incorrect details
































