
Led Bulbs - Energy Efficient Design, Sleek Aesthetics, Long Lasting Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Base Type | Bayonet |
| Wattage | 8W |
| Lumens | 800lm |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 60x60mm |
| Voltage | 220V |
| Lifespan | 25000 hours |
| Features | Energy efficient, Long lasting, Sleek design, Economical, Bright light |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Lumens Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Lumens Electronics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Ram Shankar
Address
Plot No. D-34, East Vinod Nagar, Near Gurudwara, Delhi, Delhi, 110092, India
led bulbs in Delhi
Report incorrect details


































