


Led Bulbs 40wt
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Halolit
In Stock
Product Specifications
| Power | 40W |
| Material | Plastic, LED |
| Dimensions | 12cm x 8cm |
| Base Type | E27 |
| Luminous Flux | 3500lm |
| Color Temperature | 6500K |
| Lifespan | 25000 hours |
| Features | Energy saving, Eco-friendly, High brightness, Long lifespan, Durable, Cost effective, Easy install |
| FOB Port | faridabad |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06AAECH2764H1ZM
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAECH2764H1ZM
Faridabad, Haryana
Manager
Mr. Neeraj
Address
Plot No. 102, Sector 21-C, Marble Market, Faridabad, Haryana, 121001, India
led bulbs in Faridabad
Report incorrect details


































