
Led Bulbs - Superior Grade Material | Durable, Energy Saving, Long Lifespan
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Base type | E27 |
| Wattage | 7W |
| Luminous Flux | 800lm |
| Color temperature | 6500K |
| Material | Aluminum and Plastic |
| Dimensions | 60x60mm |
| Lifespan | 25000 hours |
| Features | Bright light, Energy efficient, Long lasting, Durable, Eco-friendly, Affordable |
Product Overview
Key Features
Features:
Durable
Energy saving
Long lifespans
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Green Life Solar has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Green Life Solar at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Srinagar, Jammu and Kashmir
Name
Mr. Sohail Ahmed
Address
Mirabad 1, Near Hamdared Hospital, Batmalo, Srinagar, Jammu and Kashmir, India
Report incorrect details





























