
Led Bulbs 3w
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Bulb |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Application | Home |
| Light color | White |
| Input voltage | 220V |
| Size | 3W |
| Warranty | 1 Year |
| Power | 3W |
| Features | High luminance, Longer life, Easy connection, Optimum performance |
Product Overview
Key Features
Since inception, we are an eminent LED Bulbs 3w trader, supplier and manufacturer in Agra, UP (India). These bulbs are designed and developed by dexterous technocrats using supreme quality raw material and pioneering technology at our well-facilitated infrastructure setup. Used in homes, hotels, offices and other sectors, these LED Bulbs 3w are made available in varied specifications and at market leading prices. Apart from this, our delivery agents deliver these bulbs at client's end within fixed time-frame
Features:
- Optimum performance
- High luminance
- Easy connection
- Longer functional life
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A. S. TECHNOLOGIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from A. S. TECHNOLOGIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Agra, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Abhay Chauhan
Address
Block C-9/F-3, Sanjay Place, Agra, Uttar Pradesh, 282002, India
led spotlight in Agra
Report incorrect details






































