
Led Bulbs - Supreme Grade Material, Sophisticated Design | Durable, Energy Saving, Long Lifespan
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Metal |
| Dimensions | 8cm x 6cm |
| Wattage | 10W |
| Voltage | 220V |
| Base type | E27 |
| Luminous flux | 800lm |
| Lifespan | 25000h |
| Features | Durable, Energy saving, Long lifespan, Bright light, Easy install |
Product Overview
Key Features
Features:
Durable
Energy saving
Long lifespans
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, I SMART LIGHTING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from I SMART LIGHTING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
9
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07CQJPM2446M1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07CQJPM2446M1ZE
New Delhi, Delhi
Name
Ms. Manisha
Address
A-6, Amar Colony, Kh.no. 2136, Godown, Nangloi, New Delhi, Delhi, 110041, India
Report incorrect details










































