
Led Bulbs
Price Trend: 13.00 - 30.00 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Bulbs |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Application | Indoor |
| Light color | Warm white |
| Input voltage | 220V |
| Size | 9W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 9W |
| Features | Energy saving, Long life, Durable, High brightness, Low maintenance, Environment friendly |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Main Domestic Market | East India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Richa Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Richa Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhubaneswar, Odisha
Proprietor
Mr. Ujwaleswar Pati
Address
Plot no-M-72, Madhusudan Nagar, Unit-4, Bhubaneswar, Odisha, 751001, India
led bulbs in Bhubaneswar
Report incorrect details
































