
Wellcon 5w Led Bulbs - 230v-240v Voltage, 130-140lm Brightness | Energy Efficient, Long Lasting Illumination
Price: 65.00 INR
(65.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
200
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Bulbs |
| Color | White |
| Material | Glass |
| Application | Indoor |
| Light color | Warm white |
| Input voltage | 230V-240V |
| Size | 5W |
| Power | 5W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Bright light, Durable, Easy to install |
| Payment Terms | Paypal, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 5000 Per Day |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Main Export Market(s) | North America, South America, Middle East, Africa, Central America, Australia, Western Europe, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Moq | 200 |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 2500 |
| Currency | INR |
| Mop | 200 |
| Price | 65.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 200 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 200 |
| Minimum Ordered Packs | 200 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Specifications:
Wellcon 5W LED Bulbs Power : 5w
Old Price : Rs. 55/- Offer Price : Rs. 45/-
Voltage : 230V-240V Lumen : 130-140lm
Minimum Qty : 200 Brand : Wellcon
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PARCHAR GLOBAL has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Bulbs & Tubelight from PARCHAR GLOBAL at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2013
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Partner
Mr. S. L. Thakur
Address
A-1/1&2, 1st Floor, Office no.4, Chanakya Place Market, above Bikanerwala, New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details










































