
Led Bulbs By Sol Lighting Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Wattage | 7W |
| Base type | Bayonet |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 60mm |
| Lumens | 470lm |
| Color temp | 6500k |
| Voltage | 220V |
| Features | Bright light, Long lifespan, Energy saving, Durable, Easy install |
Product Overview
Key Features
Product Features:
Smooth functionality
Sturdy construction
Fine finish
we are OEM of LED Bulbs and can supply all over India ,our product and quality is very good as per of market .
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sol Lighting Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Sol Lighting Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr. Kamal
Address
Plot no. A-4-Q, Sector 80, Phase 2, Near Bus Stand, Noida, Uttar Pradesh, 201301 , India
led bulbs in Noida
Report incorrect details









































