
Led Bulbs - Energy Efficient, Compact Design | Save Up To 80% On Power Costs, High-quality Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Bulbs |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Application | Indoor |
| Light color | Warm White |
| Input voltage | 220-240V |
| Size | 9W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 9W |
| Features | Energy efficient, Long life, Low maintenance, Durable, Cost-effective, Bright light, Compact size, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Thin Q is an initiative towards a better environment. It has been designed using best quality products and components with the main focus on energy efficient hardware, which can save upto 80% on your power cost and requires 10 times lesser space.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Thinq Green has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Thinq Green at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Kalpraj Anand
Address
Plot No.-A-11A, Second Floor, Sector 3, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
led bulb in Noida
Report incorrect details









































