
Led Bulbs
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Bulbs |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Application | Indoor |
| Light color | Warm white |
| Input voltage | 220V |
| Size | 9W |
| Warranty | 1 Year |
| Power | 9W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, High brightness, Durable, Cost-effective, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, U-MAG ELECTRONICS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from U-MAG ELECTRONICS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
6
Establishment
1999
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29AEUPS7945A1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AEUPS7945A1ZT
Bengaluru, Karnataka
PROPRIETOR
Mr Jarnail Singh
Address
Building No-71, 1st Cross, 2nd Main, Kottigepalya, Opposite Vokkaligara Sangha, Bengaluru, Karnataka, 560091, India
Report incorrect details






































