
Led Bulb (Eco-blb-005-ml-e27) - Aluminum, 60mm X 123mm, E27/b22, 300lm, 3x 1w, 30â° Beam, Energy Efficient, Bright Light, Long Lasting
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | AC90-260V |
| Lumens | 300lm |
| Power | 3X 1W |
| Beam Angle | 30 |
| Fixture Material | Aluminum |
| Base | E27/B22 |
| Dimensions | 60mm x 123mm |
| Features | Energy efficient, Bright light, Long lasting, Eco-friendly, Easy install |
Product Overview
Key Features
Specification:
Input Voltage : AC90-260V
Lumens : 300lm
Power : 3X 1W
Beam Angle : 30
Fixture
Material : Aluminum & Milky
Base : E 27/ B22
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Pacific Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Pacific Technologies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Nashik, Maharashtra
Proprietor
Mr. Praveen Kedar
Address
Plot No. 22, Pushpanjali Society, Rajeev Nagar, Nashik, Maharashtra, 422009, India
white led in Nashik
Report incorrect details









































