
Led Bulb Drivers - 3, 5, 7, 9, 12 Watt Output | High-efficiency Energy Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Wattage | 3-12W |
| Input voltage | AC 85-265V |
| Output voltage | DC 12V-36V |
| Material | PCB |
| Dimensions | 40x30x15 mm |
| Protection | Over-current,Over-voltage |
| Efficiency | 90% |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Compact design, Easy installation, Cost effective, Reliable performance, Durable |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Others |
| Delivery Time | within 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Specifications:
3, 5, 7, 9, 12 watt led driver
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Quark world has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical Goods, Equipment & Supplies in bulk from Quark world at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Establishment
2013
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Auraiya, Uttar Pradesh
Director
Mr. Rajeev Kumar
Address
Vill.- Sujanpur, Kanchausi Mod, State Highway No.- 21, Near Plastic City, Auraiya, Uttar Pradesh, 206244, India
led bulb driver in Auraiya
Report incorrect details





























