
Led Bulb
Price: 40 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
500
Brand Name :
I Light
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Metal |
| Wattage | 10W |
| Voltage | 220V |
| Dimensions | 60x60mm |
| Base | E27 |
| Color Temperature | 6500K |
| Lifespan | 25000 hours |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Bright light, Easy install, Durable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAMARTHA INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from SAMARTHA INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Wholesaler
Employee Count
9
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23EDBPS0666A1ZY
Payment Mode
Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23EDBPS0666A1ZY
Bhopal, Madhya Pradesh
Proprietor
Ms. Swati Dangi
Address
H No. 35, Balaji Nagar, Ayodhya Bypass, Bonifai College, Bhopal, Madhya Pradesh, 462041, India
ac led lights in Bhopal
Report incorrect details






































