
Led Bulb
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
500
Brand Name :
Tesla Trader
In Stock
Product Specifications
| Wattage | 10W |
| Luminous Flux | 800lm |
| Color Temperature | 6500K |
| Base Type | E27 |
| Material | PC plastic |
| Dimensions | 60x120mm |
| Lifespan | 25000 hours |
| Features | Long life, Low power, Bright light, Easy fit, Durable, Energy saving |
| Delivery Time | 2 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | Cartoon Box |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Buxar, Bihar
Manager
Mr. Tushar Kumar
Address
Vill- Keshopur, PS- Simri, Dist-Buxar, PO- Keshopur, Buxar, Bihar, 802113, India
power led bulb in Buxar
Report incorrect details
































