
Led Bulb
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1000
Brand Name :
N.d.electronics
In Stock
Product Specifications
| Product Type | LED Lamp |
| Dominant Color | White |
| Wattage | 7-15W |
| Voltage | 220V |
| Base Type | E27 |
| Material | Plastic, LED |
| Luminous Flux | 800-1200lm |
| Usage | Indoor lighting in homes and offices |
| Lifespan | 25000 hours |
| Color Temperature | 6500K |
| Dimensions | 60 x 60mm |
| Certification | CE, RoHS |
| Features | Bright light, Compact design, Easy install, Stylish look, Energy efficient, Long lifespan |
| Main Domestic Market | Dadra and Nagar Haveli, Himachal Pradesh, Andaman and Nicobar Islands, Nagaland, South India, Central India, North India, East India, West India, Andhra Pradesh, Assam, Arunachal Pradesh, Bihar, Chandigarh, Delhi, Gujarat, Goa, Haryana, Jammu and Kashmir, Jharkhand, Karnataka, Kerala, Madhya Pradesh, Maharashtra, Mizoram, Meghalaya, Manipur, Odisha, Punjab, Pondicherry, Rajasthan, Sikkim, Tamil Nadu, Telangana, Tripura, Uttar Pradesh, West Bengal, Uttarakhand, Daman and Diu, Lakshadweep, Chhattisgarh, All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24CSJPK0971P1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24CSJPK0971P1Z8
Ahmedabad, Gujarat
Director
Mr. Nirav Kakkad
Address
A-09, Ground floor, Jayraj Complex, Near Soni Chawl, Odhav, Ahmedabad, Gujarat, 382415, India
led bulbs in Ahmedabad
Report incorrect details


































