
Led Bulb
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Wattage | 10W |
| Lumens | 800lm |
| Base | E27 |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 60x120mm |
| Lifespan | 25000hrs |
| Voltage | 220V |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Bright light, Easy install, Durable, Cost savings |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHREE LIGHTS INC has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from SHREE LIGHTS INC at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2007
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Partner
Mr. Naveen Suri
Address
316, Rajendra Arihant Tower, B-1, Janakpuri, New Delhi, Delhi, 110058, India
Report incorrect details
































