
Led Bulb - 9w & 12w | Energy Efficient, Customizable, 2-year Instant Guarantee
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED bulb |
| Color | Silver |
| Material | Plastic |
| Application | Indoor |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 220V |
| Size | 9W |
| Warranty | 2 years |
| Power | 9W |
| Features | Energy saving, Long lifespan, Durable, Brightness, Low heat, High efficiency, Instant on, Dimmable |
Product Overview
Key Features
2 Year instant guarantee on all range of LED Bulb, available in 9w and 12w
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, POWERALL INDIA has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from POWERALL INDIA at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Ajay Sinha
Address
Plot No. CB-353, Ring Road, Naraina, New Delhi, Delhi, 110028, India
Report incorrect details







































