
Led Bulb 9w
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED bulb |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Application | Indoor |
| Light color | Cool White |
| Input voltage | 220V |
| Size | 9W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 9W |
| Features | Energy saving, Long life, Bright light, Easy installation, Durable, Cost-effective, Environmentally friendly |
Product Overview
Key Features
Features:
Special LED Bulb suitable for Study, Dining, Living and Drawing rooms
Save Eyes from problems due to the usage of CFL Bulbs
Most Advanced lighting technology in the world
Usage Life 8 times more than CFL.
Specifications:
Available Watts: 0.5W, 3W, 5W, 7W, 10W, 12W, 15W.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Micro Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Bulbs & Tubelight from Micro Electronics at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AHEPK1934G1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AHEPK1934G1ZG
Noida, Uttar Pradesh
Asst. MANAGER-BUSINESS DEVELOPMENT
Mr. Richa Singh
Address
A-215, Ground Floor, Sector 83, Phase II, Noida, Uttar Pradesh, 201305, India
led bulbs in Noida
Report incorrect details









































