
Led Bulb 7w - Aluminium, 57x57x103mm, Cool White 6000-6500k, 90-300v Ac Input, Power Factor >0.95, Lumen Output 700, Cri >80%
Price: 42.00 INR / Piece
(42.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
100
In Stock
Product Specifications
| Color Temperature | 6000-6500k Kelvin (K) |
| Color | 6000-6500K |
| Material | Aluminium |
| Base | B-22/E-27 |
| Power Factor | >0.95 |
| Input Voltage | 90-400V Volt (V) |
| Lamp Power | 7W Watt (W) |
| Application | indoor |
| Size | 57x57x103mm |
| Dimension (L*W*H) | 57x57x103mm Millimeter (mm) |
| Weight | 80g Grams (g) |
| Supply Ability | 5000 Per Week |
| Delivery Time | 2 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | BIS |
| Brand Name | OEM |
| Moq | 100 |
| Mop | 100 |
| Price | 42.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Color Temperature | 6000-6500k Kelvin (K) |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Color | 6000-6500K |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 500 |
| Product Unit | 100 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 100 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ITIKAA ITECH PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from ITIKAA ITECH PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
90
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
09AADCI5362B2ZR
Payment Mode
Cash in Advance (CID), Cheque, Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AADCI5362B2ZR
Noida, Uttar Pradesh
Director
Mr. Praveen
Members since
10 Years
Address
1, D- 253, Sector-10, Noida, Gautam buddha Nagar, Noida, Uttar Pradesh, 201310, India
led bulb lamp in Noida
Report incorrect details







































